Transferuri de bani

Cum să trimiți bani în Brazilia

În următoarea noastră serie despre transferurile internaționale, află cum poți trimite bani în Brazilia, direct din aplicația ta Monese

Marina catre April 3, 2019

send-money-to-brazil

Construim servicii financiare de ultimă generație pentru toată lumea, indiferent de granițele naționale sau de cele financiare. Am început recent o serie despre cum să trimiți bani în străinătate, într-unul dintre cele mai simple și mai accesibile moduri, iar acum este timpul pentru runda a treia.

Există o nouă țară și o monedă disponibile în secțiunea Plăți a aplicației Monese și suntem aici pentru a-ți spune totul despre asta.

Acum poți trimite bani în Brazilia

Card Monese Brazilia

Acum poți folosi aplicația Monese pentru a trimite reali brazilieni (BRL) în Brazilia, oricând ai nevoie, indiferent unde te afli. Direct de pe telefon și în câțiva pași, poți obține un transfer internațional rapid la rate mult mai mici decât cele pe care băncile tradiționale le percep.

De asemenea, transferul tău ar trebui să sosească mai repede decât cele de la majoritatea băncilor tradiționale - dacă trimiți banii înainte de ora 10:30 (ora Marii Britanii), ar trebui să ajungă în contul de primire în aceeași zi lucrătoare! Reține că, dacă băncii destinatare îi ia puțin mai mult pentru a o procesa sau dacă există verificări suplimentare care trebuie efectuate la oricare dintre părți, transferul ar putea dura câteva zile în plus.

Este foarte ușor să configurezi un transfer și poți face asta direct din aplicația ta, din oricare dintre conturile tale Monese. Dacă trebuie să verifici tarifele în direct, poți face acest lucru pe site-ul web (Transferă bani în Brazilia) sau în secțiunea „Plăți” a aplicației.

Apropo de aplicația noastră – acum ai un design mai curat, mai clar și mai simplificat, pentru ecranul de conversie valutară.

Ecran de conversie valutară

Profită la maximum de Monese

Poți utiliza în mod natural aceste transferuri în combinație cu multe alte funcții disponibile în aplicația ta. De exemplu:

  • Dacă primești salariul în contul Monese, poți configura o plată recurentă pentru a fi trimis cu o zi mai târziu, în oricare dintre țările și monedele acceptate.
  • Sau dacă încă aștepți ca cineva să îți plătească o sumă, înainte de a putea trimite bani acasă, poți să soliciți direct din aplicație și să ții evidența acestora în feed-ul de tranzacții!
  • Și dacă dorești să utilizezi Monese în limba portugheză, poți face și asta! Asta include discuția cu echipa noastră de asistență în portugheză, indiferent unde locuiești.

Atât, deocamdată! Suntem întotdeauna aici pentru a te ajuta, așa că, dacă ai întrebări despre transferurile tale internaționale, nu ezita să contactezi echipa noastră de asistență.

Distribuie articol

Ultimele articole